položek
s DPH
  • Zobrazit

Návody na údržbu

20.05.2014
Podlahové krytiny - návody na údržbu koberců kusových a v metráži, laminátových plovoucích podlah, vinylových podlah a PVC, dřevěných a korkových podlah.

 
KOBERCE METRÁŽ A KUSOVÉ
 
Údržba vlněných, akrylových a hedvábných koberců (metráž i kusové)
 
Běžnou údržbu provádějte vysavačem. Pravidelným vysáváním se postupně odstraní případná tzn. plovoucí vlákna, která nejsou vlivem výrobní technologie zakotvena uvnitř vlasové příze. Uvolňování těchto vláken je přirozenou přechodnou vlastností koberců z přírodních střižných komponentů a po určité době závisle na intenzitě provozu ustane. V případě výskytu žmolků tj. drobných vlasových kuliček lze tyto snadno v úrovni vlasového povrchu odstřihnout. Důkladnější čištění provádějte výhradně pomocí suché pěny nebo prášku. Hedvábné koberce čistíme výhradně pomocí prášku.
 
Údržba syntetických koberců (metráž i kusové)
 
Syntetické koberce řezané a smyčkové udržujeme pravidelným vysáváním, čím zbavíme dokonale prachu a mechanických nečistot. Koberce šamponujeme - nepromáčíme. Lze použít i suché čištění (prášek). Strojní čištění používáme v případě, pokud je koberec celoplošně přilepen.

UPOZORNĚNÍ: K čištění koberců nikdy nepoužívejte chlornanové přípravky. Na koberci mohou vzniknout odbarvená místa a poškození je nevratné!
 
Údržba viskózových kusových koberců
 
Běžnou údržbu provádějte vysavačem. Pravidelným vysáváním se postupně odstraní případná tzn. plovoucí vlákna, která nejsou vlivem výrobní technologie zakotvena uvnitř vlasové příze. Důkladnější čištění provádějte vodou s teplotou do 30°C a jemným mýdlem (po vyprání učešte vlas jedním směrem měkkým kartáčem a usušte). Suché čištění je povoleno.
 
Instalace koberce v místnosti
 
Podlahovinu pokládáme pouze na rovný, suchý, pevný a čistý povrch bez trhlin a mezer, zbavený všech nečistot a mastnot. Podklad penetrujeme vhodným penetračním přípravkem a v případě nerovného povrchu provedeme štěrkování. Po řádném zaschnutí stěrky koberec celoplošně přilepíme.
 
PVC A LINOLEUM
 
Údržba PVC, linolea
 
Běžnou údržbu provádíme mytím vlažnou vodou s přídavkem vhodného čistícího prostředku, který je pro jednotlivé podlahoviny určen. Pro zvýšení užitných vlastností Vašeho PVC, linolea, aj., můžete použít prostředky, které vytváří protiskluzný, hedvábně matný nebo lesklý ochranný film, čímž chráníte podlahovinu a prodlužujete její životnost.

UPOZORNĚNÍ: K čištění PVC nikdy nepoužívejte prostředky k tomu neurčené. Můžou ovlivnit horní průhlednou vrstvu heterogenního PVC a tím způsobit trvalé znečištění!.
 
Zaměření místnosti
 
Místnost měříme vždy v nejširším a nejdelším bodě místnosti. Pokud si nevíte rady, odborný personál prodejny Vám rád poradí, jak správně místnost vyměřit, popřípadě jakou šíři koberce zvolit.
 
Instalace podlahovin v místnosti
 
Podlahovinu pokládáme pouze na rovný, suchý, pevný a čistý povrch bez trhlin a mezer, zbavený všech nečistot a mastnot. Podklad penetrujeme vhodným penetračním přípravkem a v případě nerovného povrchu provedeme štěrkování. Po řádném zaschnutí stěrky PVC celoplošně přilepíme.
 
TVRDÉ PODLAHOVÉ KRYTINY
 
Údržba dřevěných a korkových podlah
 
Životnost a estetický vzhled podlahových krytin závisí především na pravidelném čištění, přičemž pravidelnost údržby je závislá na míře zatížení. V zájmu zachování bezvadného stavu dřevěných podlah, navrhujeme pravidelné denní čištění a periodické ošetření. Před případným mechanickým poškozením dřevěné podlahy je nutné mobilní nábytek (židle, stůl…) ochránit příslušnými podložkami. Denní údržbu provádíme zametením nebo vysátím. Na mytí a ošetřování dřevěné podlahy používáme přípravky, které jsou na tento typ podlah určeny.
 
Údržba laminátových podlah
 
Veškerou nečistotou a prach odstraňte pomocí měkkého kartáče nebo vysavače s měkkou násadou na parkety. Podlahu setřete suchou prachovkou a zbytky nečistot odstraňte pomocí prostředků vhodných na laminát. Podlahu čistěte dobře vyždímaným vlhkým hadříkem ve směru prken dlouhými a plynulými pohyby po celé ploše podlahy. Před případným mechanickým poškozením laminátové podlahy je nutné mobilní nábytek (židle, stůl…) ochránit příslušnými podložkami. Denní údržbu provádíme zametením nebo vysátím. Na mytí a ošetřování laminátové podlahy používáme přípravky, které jsou na tento typ podlah určeny.

UPOZORNĚNÍ: U dřevěných, korkových a laminátových podlah je nezbytně nutné zamezit styku s pískem, štěrkem a látkami jako jsou např. olej nebo asfalt.
 
Instalace podlahovin v místnosti
 
Podlahu pokládáme pouze na rovný, suchý, pevný a čistý povrch bez trhlin a mezer, zbavený všech nečistot a mastnot a mezer. S instalací podlahy postupujeme dle návodu na obalu balení.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Detaily obrázků a barvy zobrazených koberců se mohou na různých obrazovkách mírně lišit od barev skutečných a to podle jednotlivých nastavení nebo druhů obrazovek!!!

Carpeta - prodej koberců, běhounů, podlah a PVC Praha 8.
PROVOZOVATEL:
PADME s.r.o.
ul. Jankovcova1587/8, 17000 Praha 7
ICO:  28503775, DIC: CZ 28503775

E-mail: info@koberce-carpeta.cz


JavaScript musí být povolen